اگر قصد خرید کولر کوچک برای اتاق منزل و یا دفتر کار خود را دارید با شین تجهیز همراه باشید.

کولر گازی یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که برای خرید آن باید به اندازه محل مورد نظر توجه کرد.
بنابراین برای انتخاب و خرید کولر گازی اتاق خواب باید ظرفیت سرمایش کولر گازی متناسب با فضای اتاق باشد. توجه به این نکته به صرفه جویی در هزینه های مربوط به مصرف برق کمک می کند.

بهترین گزینه برای انتخاب کولرگازی مناسب برای استفاده در اتاق خواب کولرهای 10000 یا 12000 است. این نوع کولر گازی ها به عنوان کوچک ترین و کم مصرف ترین انواع کولر گازی شناخته می شوند.
بر این اساس خرید کولر برای اتاق خواب هایی که مساحت کمی دارند مناسب هستند.

خرید کولر گازی کوچک برای اتاق خواب و فضاهای کوچک

نکات کلیدی در خرید کولر گازی برای اتاق خواب

ظرفیت خنک کننده یکی از مهم ترین نکاتی است که در خرید کولر گازی باید به آن توجه کرد.
همانطور که گفته شد کولرهای گازی با ظرفیت 10000 یا 12000 برای اتاق های کوچک مناسب هستند.
در واقع ظرفیت کولرگازی ها با واحدهای BTU محاسبه می شود و در هر متر مربع باید 400 تا 600 بی تی یو در نظر گرفته شود.
نکته مهم و قابل توجه دیگر در خرید کولر گازی نوع آن است.
کولرگازی ها به صورت پنجره ای، اسپلیت یا اسپلیت، قابل حمل یا ایستاده طراحی و تولید می شوند. برای انتخاب کولر گازی مناسب باید به فضای مورد نظر و نوع نصب آن توجه کرد. مناسب ترین نوع کولر گازی برای اتاق خواب، کولر گازی اسپلیت 12000 می باشد.

برند کولر گازی یکی از نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. زیرا شرکت های تولید کننده کولر گازی ظرفیت های متفاوتی را برای کولرهای خود در نظر می گیرند.
بنابراین قبل از خرید کولر گازی برای اتاق خواب باید برند سازنده و قابلیت های کولر گازی را بررسی کنید.

پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید کولر گازی را مطالعه کنید.

یکی از عملکردهای برخی از کولرهای مناسب برای اتاق خواب، تنظیم خودکار دمای اتاق است. این نوع کولر جریان هوا را با توجه به تغییرات دما در محفظه تنظیم می کند. علاوه بر این، برخی از کولرها دارای تایمر خواب هستند. این عملکرد باعث می شود دمای اتاق به طور خودکار در خواب شبانه تغییر کند و فرد خواب راحت داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم کولر گازی مناسب برای اتاق خواب میزان صدای آن است.
صدای واحدهای داخلی و خارجی کولرهای اتاق باید کم باشد تا فرد بتواند به راحتی در اتاق استراحت کند.

یکی از ویژگی هایی که در خرید کولر گازی اتاق خواب مورد توجه قرار می گیرد، نوع فیلترهای موجود در این نوع کولرگازی ها می باشد. فیلترهای کولر گازی باید به گونه ای باشند که هوای اتاق را از ذرات ریز مانند گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و غیره پاک کنند.

علاوه بر این، برخی از خنک کننده ها دارای سیستم یونیزاسیون هستند که به حذف آلاینده ها و ناخالصی های اتاق کمک می کند. به علاوه این سیستم برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی، آسم، آلرژی و … مناسب است.
به طور کلی برای خرید یک کولر گازی کم مصرف مناسب با فضای اتاق باید به اندازه اتاق و ویژگی های کولر گازی مانند میزان انرژی مصرفی، ظرفیت خنک کنندگی آن، نوع فیلترها و غیره